Komisyon

KOMİSYONLAR

Çanakkale Güç Birliği Platformu aşağıda isimleri ve amaçlar belirtilen komisyonlardan oluşmaktadır.

KADIN KOMİSYONU: Kadınlara yönelik eğitimler düzenlemek, kadınları çeşitli alanlarda teşvik etmek ve kadınlara omuz vermek için çalışmalar yapar.

ÇOCUK KOMİSYONU: Çocukların sağlığı, eğitimi ve sosyal yaşamına ilişkin konularda çabalarda bulunur, aileleri ile ilgili programlar düzenler.

GENÇLİK KOMİSYONU: Çoğunluğu üniversite öğrencilerinden oluşan komisyon, gençlere yönelik etkinliklerde bulunurken, birçok mensubu diğer komisyonlarda da yer alarak etkinliklere fiilen katılır.

TESPİT KOMİSYONU: Zor durumda, dezavantajlı insanlarla ilgili gelen mesajları değerlendirir, yerinde inceleme yapar, sorunu çözmek için çabalar.

ETKİNLİK KOMİSYONU: Platform üyelerinin arasındaki dayanışmayı sağlamak amacıyla, yemek, kahvaltı, gece vb. programlar düzenler.

YAŞLILAR KOMİSYONU: Kentte bulunan yaşlıları mutlu etmek için çabalar. Bu anlamda ziyaretlerde bulunur, kendilerine yönelik programlar tertipler, ihtiyaç sahibi yaşlılara yardım eder, ihtiyaçlarını giderir.

KÜLTÜR SANAT KOMİSYONU: Çanakkale’ye yönelik kültür ve sanat aktiviteleri düzenler, üyelerine kültürel ve sanatsal etkinlikler ile ilgili bilgiler sunar, etkinlikleri destekler.

ÖDÜL KOMİSYONU: Başarılı bireyleri Kent Ödülü ve Takdir Ödülü ile ödüllendirmek için incelemelerde bulunur, değerlendirir, ödül sahibini ilan eder, prestijli ödüller takdim eder.

ESNAF KOMİSYONU: Çanakkale esnaflarının kişisel gelişimlerine yönelik çalışmalar, eğitimler, programlar, yarışmalar düzenler, esnaflara destek sunar.